🇪🇪 Excel tundub tüütu? Mobiilirakendus aitab rahaasju paremini juhtida

4/1/20221 min read

Tehnopol Startup Inkubaatori kasvuprogrammiga liitus automaatset personaalsete rahaasjade juhtimise äppi arendav ettevõte Bilance. Bilance’i tegemisi tutvustas tegevjuht ja kaasasutaja Mihkel Vetemaa.

Kuidas sĂĽndis idee luua oma startup?
Ma olen enda kulutusi Excelis üles märkinud ja neid seal analüüsinud juba aastaid. See on alati olnud minu jaoks hästi ebamugav, manuaalne ja tüütu protsess. Ma ei ole selle aja jooksul endale sobivaid rakendusi leidnud ja siis tekkiski mõte, et teeks siis ise lahenduse, mis oleks täiesti automaatne.

Mis on seni olnud suurim väljakutse/ebaõnnestumine ja suurim võit?
Suurim väljakutse on olnud alustamine. Leida meeskonnakaaslased, idee paberil defineerida ja rakenduse esimene versioon valmis saada. Suurim võit on olnud töökindla ja võimeka esimese versiooni valmis saamine.

Miks just Tehnopol Startup Inkubaator?
Tehnopol sattus täpselt õigel ajal õigete inimestega meie ette. Me tundsime, et vajame tugevat mentorit ja juriidilist nõu ning Tehnopol pakkus meile mõlemat.

Kus näete oma startupi 1 aasta pärast? Ja kus 5 aasta pärast?
Ühe aasta pärast tahame olla enamuste tehnoloogiasõbralike eestlaste telefonides ja viie aasta pärast oleme parandanud kogu Euroopa finantskäitumist ning aidanud teha inimestel paremaid valikuid.

Kes on järgmine Eesti ükssarvik?
Ei oska öelda, seda on alati väga raske ette näha.

Milliseid raamatuid, podcaste või väljaandeid ja oma valdkonna tegijaid jälgite ning soovitaksite ka teistele alustavatele iduettevõtjatele?
Raamat: The Lean Startup, podcast: Masters of Scale ja väljaanne: TechCrunch.

Kui istuksite laua taga Elon Muski, Mark Zuckerbergi ja Steve Jobsiga, siis mida neilt kĂĽsiksite?
Millist nende intervjuud, esinemist või kirjutamist peaksin kindlasti vaatama või lugema.

Tehnopol Startup Inkubaatori idulugude sari tutvustab programmi pääsenud ettevõtteid, kelle kasvus näeme tugevat potentsiaali ja kelle ettevõtmistel tasub silma peal hoida. Idulugude sarja lood leiad siit. Märksõnad: bilance, iduettevõte, idufirma, start up, startup, tehnopol, Tehnopol Startup Inkubaator

Allikas: Tehnopoli blogi